/* */

Opatrnosť v predvianočnom období

     Pomaly sa blížia najkrajšie sviatky v roku a nákupy vianočných darčekov sú už v plnom prúde. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave V vyzýva občanov k zvýšenej opatrnosti a obozretnosti nakoľko v predvianočnom období sa zvyšuje počet podvodov, majetkovej trestnej činnosti, najmä vreckových krádeží, krádeží vecí z motorových vozidiel a krádeží vlámaním.    

Upozorňujeme občanov, aby v blížiacom sa predvianočnom období:

  • Si chránili svoje osobné veci, doklady a peniaze. Doklady a peňaženku si nenechávajte na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vytiahnuť. Kabelku majte poruke, zásadne ju noste uzatvorenú, nikam ju neodkladajte a nenechávajte bez dozoru.
  • Nenechávajte si kabelku alebo tašku v obchodoch na policiach ani v nákupných vozíkoch.
  • Ak je to možné vyhýbajte sa tlačenici a hlučným skupinkám. Peňaženku a osobné doklady majte pri sebe, napr. vo vnútornom vrecku kabáta zapnutom na zips alebo gombíkom.
  • Pri nákupoch využívajte možnosť platby platobnou kartou a nenoste pri sebe väčšiu sumu peňazí. Nikdy nemajte PIN kód uložený spolu s platobnou kartou. Ak vám ukradli, alebo ste stratili platobnú kartu kontaktujte banku, aby kartu zablokovala a zabránila tak neoprávnenému výberu peňazí z vášho účtu. Stratu alebo krádež dokladov nahláste na najbližší útvar Policajného zboru.
  • Vo vozidlách nenechávajte cennejšie veci, doklady či peňaženku.
  • Ak ste sa rozhodli pre nákupy cez internet, používajte len overené internetové obchody. Pri objednávaní tovaru cez internet používajte len dôveryhodné a zabezpečené internetové pripojenie. Odporúčame vám pozrieť si referencie internetového obchodu.

Pri akomkoľvek podozrení na podvodné konanie kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

 

Autor

Komentovanie je vypnuté.