/* */

Areál vodných športov

Areál vodných športov Čunovo leží 20 km od centra Bratislavy. Vybavením spĺňa kritériá najvyššej kvality, takže tu možno organizovať preteky na európskej a svetovej úrovni. Areál poskytuje tréningové a ubytovacie možnosti nielen pre výkonnostných vodných slalomárov a rafterov, ale aj pre amatérskych športovcov.

Umelý vodný kanál v Čunove sa začína hlavnou klapkou (uzáverom), cez ktorý začne po jeho otvorení tiecť do kanálov voda. Táto voda vteká jednak do prívodného kanála, ako aj do dvoch hlavných kanálov.

V prívodnom kanáli, ktorého dĺžka je 255 m, šírka 14 m a hĺbka 1,2 metra, je voda kľudná. Slúži na prípravu posádky pred vstupom do hlavného kanála. Dva hlavné kanále sú niekoľkokrát navzájom prepojené, čím sa dá dosiahnuť viacero možných kombinácií trasy jazdy. Kanály sa končia dvoma výstupmi, ktoré ústia priamo do Dunaja.

Okrem vodných športov ponúka tento areál aj možnosť vyskúšať si rôzne adrenalínové aktivity ako napr. hydrospeed, vodné skútre, wakeboarding za člnom, aqauzorbing či paintball. V areáli sa nachádza tzv. off-road dráha, na ktorej si návštevníci môžu vyskúšať jazdu na štvorkolkách. Priamo z areálu je možné začať splavovať staré koryto Dunaja – Bodické ramená.

Záujemcovia, ktorí si tieto adrenalínové športy chcú vyskúšať na vlastnej koži, sa môžu vopred objednať a absolvovať ich so skúseným inštruktorom. K dispozícií je aj kajaková škola, deti potešia jazdy na poníkoch.

Zdroj: Vydavateľstvo DAJAMA a slovakia.travel

Autor

Komentovanie je vypnuté.